Home
bambouaguillaume-bonnefont129_header

پرسش های متداول

آیا کف پوش بامبو درست به سختیِ دیگر انواع کف پوش است؟

کاملا. کف پوش های بامبو که به طور مرتب، صاف یا از پهلو فشرده شده اند حتی اندکی از چوب بلوط هم سخت تر هستند، پس کف مدت طولانی عمر می کند.
نسخه ی فشرده ی چگالی بالا، حتی از سخت ترین گونه های درخت جنگلی در مناطق گرمسیری نیز سخت تر است و بنابراین در مناطق پر تردد در پروژه های تجاری نیز به کار رفته اند. بعلاوه، تمام کف پوشهای بامبوی MOSO یک لایه بسیار ضخیم بر رویشان دارند، بدین معنی که اگر بخواهید می توانید چندین بار طی زمان آن را سنباده بزنید.

آیا بامبو یک انتخاب دوستار زیست بوم است؟ آیا جنگلهای بامبو برای تولید محصولات بامبو قطع می شوند؟

در حقیقت، قطع بامبو مهم ترین مقوله بوم شناختی است که بامبو را منحصر به فرد می کند. گیاه مادر هر سال تعداد زیادی ساقه های جوان بامبو را به وجود می آورد که ظرف چند ماه کاملا رشد کرده، و به ارتفاعی نزدیک به 20 متر می رسند. از آن لحظه به بعد، تقریبا 5 سال طول می کشد تا این ساقه برای استفاده در محصولات بادوام، سختیِ لازم را بدست آورد. در یک مزرعه کامل بامبو با مدیریتی مناسب، می توان هر سال ساقه های 5 ساله را چید، به طوری که اندازه جنگل دست نخورده باقی بماند. برای اطلاعات بیشتر در باب دوست دار زیست بوم بودن محصولات بامبوی MOSO، لطفا به بخش پایداری این سایت مراجعه کنید:

آیا خرسهای پاندا با تولید محصولات بامبو به خطر می افتند؟

اصلا و ابدا.
باید بدانید که خرسهای پاندا (چه بزرگ چه کوچک) در مناطق کوهستانی مرکزی چین زندگی می کنند و در آنجا اساسا از گونه های کوتاهتر بامبو به عنوان منبع اصلی غذایی استفاده می کنند.
در نتیجه آنها از مناطقی که گونه های بامبو غول پیکر MOSO ، برای تولید محصولات بامبو پرورش داده می شوند، بسیار دور هستند. بعلاوه، گونه های بامبوی MOSO به عنوان غذای خرسهای پاندا شناخته نمی شوند. پس تولید محصولات بامبوی MOSO مطلقا خطری برای پانداها ندارند!

چگونه یک محصول صاف بامبو می­تواند از یک ساقه گرد و توخالی تولید شود؟

مختصرا ، ساقه ها به صورت نوارهای مختلف شکافته می شوند، پوست آنها کنده می شود و صاف می شوند تا نوارهای قائم الزاویه ای راستی بدست آید. می توان این نوارها را به طرق مختلف فرآوری کرد تا رنگهای گوناگونی بدست آورند و سپس به هم فشرده شوند تا یک تخته کف پوش بامبو حاصل شود.

بامبوی لایه ای بافته شده چیست؟

بامبوی لایه ای بافته شده یک فناوری مخصوص بامبو است که در آن نوارهای ناصاف بامبو تحت فشار بالا فشرده می شوند و محصولی با درجه ی سختیِ بیش از چوبهای جنگلی مناطق گرمسیری تولید می شود. محصولات بامبوی لایه ای بافته شده، یک طرح ظریف با خطوط تصادفی دارند، که بسیاری از مشتریان آن را تحسین کرده اند. MOSO اصطلاح "چگالی بالا" را برای محصولات بامبوی لایه ای بافته شده به کار می برد.

چگونه باید محصولات بامبو را جلا داد؟

در اصل، تمام محصولاتی که به طور معمول برای تمیز کردن چوب به کار می روند را می توان برای بامبو به کار برد. انتخاب یک براق کننده خاص (روغن، لاک، واکس و غیره) برای یک محصول بامبو، اساسا بستگی به درخواست مشتری، مبنی بر سختی، براقی، رنگ و نگهداری دارد.

سرعت رشد یک گیاه بامبو چقدر است؟

بامبو سریع الرشدترین گیاه بر روی زمین است. 5 سال طول می کشد تا گونه های بامبو MOSO کاملا رشد کنند و به اندازه کافی سخت شوند و آماده فراورش شوند. ظرف چند ماه جوانه های تازه تقریبا رشد کرده و به ارتفاع 12 تا 15 متر می رسند!

با درنظر گرفتن یک محصول MOSO   

هنوز هم به کمک احتیاج دارید؟

با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :

88574565 21 98+