Home

 

مدرک ارزیابی چرخه عمر (LCA) و

گواهینامه محیط زیستی محصولات (EPD) برای بامبو

شرکت MOSO اولین شرکت در زمینه محصولات بامبو در سراسر دنیاست که موفق به اخذ گواهینامه ارزیابی چرخه عمر (LCA) و گواهینامه محیط زیستی (EPD) شده است.

ممکن است از خود بپرسید بامبو چقدر سبز است؟ خوشبختانه روش های متنوع علمی مستقلی وجود دارد که تاثیرات محیط زیستی هر ماده ایی را از ابتدای تولید تا پایان ول عمر مشخص می کند. از جمله این روش ها می توان روش ارزیابی چرخه عمر (LCA) طبق استاندارد ISO 14040/44 و نیز گواهینامه زیست محیطی (EPD) طبق استاندارد EN 15804 نام برد که در این روش ها عواملی مثل میزان سمی بودن، تجزیه پذیری و میزان انتشار گازهای گلخانه ایی (اثر کربن) و … بررسی می شود.

ارزیابی چرخه حیات بامبو (ال سی ای ) :

 با همکاری موسسه INBAR و دانشگاه تکنولوژی دلفت شرکت MOSO ارزیابی چرخه عمر (LCA) محصولات بامبو را در کنفرانس COP 21 در دسامبر 2015 که در پاریس برگزار شد ارائه داد. این گزارش نشان می دهد که میزان اثر کربن (carbon footprint) تمامی مراحل شامل آماده سازی بامبو در چین، حمل آن به اروپا، تولید محصولات و نیز سوزاندن محصولات در پایان عمر برای تولید انرژی الکتریکی در هلند منفی می باشد. این اثر کربن منفی به دلیل جنگل کاری های مجدد و جنگل کاری های جدید بامبو در چین و نیز استفاده از محصولات در پایان عمرشان به عنوان سوخت به جای سوزاندن سوخت های فسیلی طبق قانون هلند می باشد.

گواهینامه محیط زیستی محصولات (EPD) برای بامبو

علاوه بر گواهینامه LCA شرکت MOSO در سال 2016 گواهینامه EPD را طبق استاندارد EN 15804 برای محصولات خود دریافت کرد. این گواهینامه که به اصطلاح به آن نوع 3 گواهینامه EPD اطلاق می شود محصولات شرکت MOSO را از نظر تاثیرات زیست محیطی به طور کاملا شفافی برای استفاده در ساختمان های سبز و اعطای گواهینامه LEED و BREEAM و همچنین گواهینامه های ملی DGNB (آلمان)، گواهینامه HQE (فرانسه) و گواهینامه Green Star (استرالیا) کاملا معتبر می داند. بر خلاف مطالعات LCA، گواهینامه EPD در ارتباط با سودمندی تجزیه کربن موجود در محصولات بامبو و نیز جنگل های در حال توسعه بامبو نمی باشد.

با وجود انتخاب یک محصول MOSO

هنوز نیاز به کمک بیشتر دارید؟ با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

تلفن تماس :

88574565 21 98+